Informacje o usługach wizyjnych

Nadajniki naziemnej telewizji cyfrowejOsoby, które chcą korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej muszą brać pod uwagę kilka istotnych kwestii, chociażby doboru anteny telewizyjnej. Co prawda dla wielu z nas w tym zakresie raczej dużo się nie zmieni, a jeśli już to często na lepsze. Może okazać się, że dużą, zewnętrzną antenę telewizyjną możemy zamienić po prostu na zwykłą antenę domową i nadal cieszyć się wysoką jakością oglądanych programów telewizyjnych. Jest to jak najbardziej możliwe. Między innymi z tego powodu, że w ramach telewizji cyfrowej zdecydowanie mniejszym problemem są chociażby zakłócenia, które pojawia się przy odbiorze programów telewizyjnych. Zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnej telewizji analogowej. Obecnie, gdy proces cyfryzacji się już zakończył, tak zwany harmonogram cyfryzacji nie jest już szczególnie istotny.

Zobacz również:

W zasadzie w każdym regionie naszego kraju powinniśmy mieć dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej. Różnice dotyczą jednakże dostępności poszczególnych multipleksów. Obecnie funkcjonujące multipleksy to MUX 1, MUX 2 oraz MUX 3, których oferta programowa jest w pewnym stopniu zróżnicowana. Co nie wszędzie jak na razie mamy dostęp do wszystkich 3 multipleksów, przynajmniej przy założeniu, że korzysta się ze standardowych nadajników naziemnych. W przypadku korzystania z kablówki, operator może już zagwarantować dostęp do pełnej oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Osoby, które korzystają ze zwykłych anten telewizyjnych powinny więc zapoznać się z rozmieszczeniem poszczególnych nadajników telewizyjnych.

To dzięki tej wiedzy wiadomo chociażby w jaki sposób powinno się ustawić swoją antenę telewizyjną, oraz jaką dokładnie antenę dobrać. Tutaj kluczowym parametrem jest oczywiście odległość od nadajnika telewizyjnego naziemnej telewizji cyfrowej. Z mapy nadajników można także dokładnie wyczytać gdzie i do jakich multipleksów możliwy jest dostęp. Taka wiedza przyda się także i użytkownikom telewizji satelitarnych czy kablowych, zwłaszcza, że większość nowoczesnych dekoderów telewizyjnych umożliwia jednoczesne korzystanie zarówno z oferty kablowej telewizji cyfrowej jak i telewizji naziemnej.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>